31 dětských zpěvaček a zpěváků z Loun bylo rozděleno do rodin partnerského dívčího sboru Waldorfské školy v Böblingenu a mohlo si tak mimo jiné ověřit ve škole nabyté jazykové schopnosti.
Sborové zpívání tak začalo v sobotu tzv. společnou sborovou dílnou, kde oba sbory – Kvítek Louny a přípravný a dívčí sbor Waldorschule Böblingen nacvičovaly společné skladby pod vedením kmenových sbormistrů Lenky Petžilkové a Christiana Vogta a také docentky zpěvu Vysoké školy pedagogické ve Stuttgartu paní Aleny Leja.
První koncert se konal v úžasném moderním koncertním sále SparkassenForum v Böblingenu. Po vystoupení partnerských německých sborů český sbor Kvítek za klavírního doprovodu Dominika Zahradníčka zazpíval 9 skladeb různých žánrů. Odměnou lounským dětem byl dlouhý bouřlivý aplaus ve stoje – standing ovation – zcela zaplněného koncertního sálu.
V neděli se sbor přesunul do starobylého města Ulm (mimo jiné rodné město Alberta Einsteina), kde při prohlídce krásného historického centra neplánovaně vyzkoušel skvělou akustiku proslulé místní katedrály, kde zazněla čeština písně „A na zemi upokojení“ z Lounského graduálu z roku 1572.
Poté nastal druhý vrchol turné a to koncert pod názvem „Mladé sbory zpívaji“ v ulmském kulturním centru. V moderně zrekonstruovaném koncertním sále původní gotické budovy zazpívaly celkem 4 sbory: dívčí sbory Happy Voices z Ingstettenu, výběrový koncertní sbor Kvítek Louny, dívčí sbor z Böblingenu a středoškolský sbor Waldorfschulle z Ulmu. A opět to byl svátek hudby a porozumění. Sál byl zaplněn do posledního místa a mnoho diváků i stálo. A opět dlouho trvající aplaus.
Poslední den turné v pondělí si pak lounské děti za výkladu paní Aleny Leja prohlédly historické centrum Stuttgartu a zazpívaly před místním muzeem moderního umění. Česká lidová píseň “Když jsem já šel skrze Louny“ v centru Stuttgartu místní obyvatele mile překvapila.
A co si tohoto zájezdu odnesly samotné děti? Hrdost, že jsou z Loun, nová přátelství, zážitky na celý život, zjištění, že umí něco, co ocení i lidé v zahraničí a poznání, že hudba je univerzální jazyk, kterému rozumí všichni a netřeba slov…